Zawody w Katarze nadchodzą dużymi krokami, a przeważająca grupa facetów z fascynacją odlicza nadchodzące dni. W sieci internetowej powstaje bardzo dużo deklaracji w kwestii tego, która reprezentacja wygra te rozgrywki, a która posiada nieznaczne prawdopodobieństwo. Docinek w odniesieniu do przeróżnych gwiazd piłki nożnej także nie zabraknie. Czy unikalne historyczne wydarzenie zapewni nam godne pamięci przeżycia?

Urok mistrzostw świata

Nie zważając na fakt niemałej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które do chwili obecnej zostały zrealizowane, te mistrzostwa będą bezgranicznie unikalne. Pierwszy raz w całym cyklu organizowanych mistrzostw, mecze przeniosą się na przestrzeni Bliskiego Wschodu, oraz pierwszy raz w państwie wyznania islamskiego. Pora kalendarzowego roku również okazuje się szczególna, z uwagi na fakt iż sportowa rywalizacja odbędzie się podczas jesieni. Jest to zarazem finalny koncept mistrzostw świata, gdy aktywny udział będą brać zaledwie 32 drużyny, gdyż na następnym tego typu zgromadzeniu piłkarskim, liczba zespołów zwiększona zostanie do 48 zakwalifikowanych reprezentacji.

Negatywne spostrzeżenia społeczeństwa piłkarskiego

Zbliżające się mistrzostwa świata są w większym stopniu dyskusyjne od swoich wcześniejszych wersji. Powstają przekonania, iż wybór terytorium, w którym zawody mają mieć miejsce, zawierał czynniki korupcyjne. Nie powinno nas dziwić zatem, że w piłkarskim środowisku dostrzegalne jest dużej wielkości wzburzenie. Wokół mistrzostw świata w kółko błąkało się widmo afer, jednakże czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, że w czasie budowania stadionów i całego zaplecza, zmarła spora liczba robotników, z powodu brakujących zabezpieczeń. To jednakże nie powstrzymało olbrzymiej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji akredytacji tego ważnego wydarzenia dla islamskiego państwa, jakim jest Katar.

Który zespół wzniesie w górę puchar?

Mimo większej antypatii aniżeli uznania w stosunku do gospodarza turnieju, i tak miliony ludzi biorą udział w procesie, typując różne zespoły do podniesienia trofeum. Najczęściej wybieranymi ulubieńcami publiczności do wygrania mistrzostw są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zespołów tych dodaje się również przedstawicieli drużyny z Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na triumfatora musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz